Táborové základny


Hájenka Černé lesy

Táborová základna se nachází na hlavní trase směrem z Jihlavy na Třebíč.

Autobusové spojení je do Brtnice a dále pak po modré turistické značce cca 20 min. chůze. Vlakové spojení do Bransouz a dále po žluté turistické značce cca. 40 min.

Základna je v provozu po celý rok. V podzimních a zimních měsících je ubytování v budově pro 40 osob, v letních měsících ještě v chatkách, což zvyšuje kapacitu o dalších 60 osob.

K dispozici je klubovna, kuchyň, herna, sociální zařízení, hřiště, venkovní bazén. Po domluvě je možnost zapůjčení lůžkovin, drobného sportovního náčiní.

Cena za ubytování je 80,- Kč osoba a noc plus spotřeba elektrické energie.

V zimním období topení el. přímotopy a kamna na tuhá paliva, v klubovně kachlová kamna na dřevo a v kuchyni plynový sporák a velká kuchyňská kamna.

Okolí je vhodné pro pěší turistiku, hry a pobyt v přírodě, v zimě na běžky. Nedaleko je středisko Jalovec – sjezdovka, koupaliště. Dále pak středisko Chaloupky se zaměřenímna vzdělávání a výchovu v přírodě. V Bransouzích koupaliště, za Panskou Lhotou zřícenina hradu Roštějn.

V roce 2021 bude táborová základna Hájenka Černé lesy uzavřena z důvodu technické nezpůsobilosti!!! 

Vstup do fotogalerie


Táborová základna Smrčná nad Sázavou

Turistická základna Smrčná nad Sázavou se nachází v těsné blízkosti řeky Sázavy v chráněné oblasti Stvořidla, mezi městy Světlá nad Sázavou a Ledeč nad Sázavou v okrese Havlíčkův Brod ( ideální prostředí pro vodáky).

Ubytování je možné v 5-ti dřevěných chatkách po 4 osobách s elektrickým topením a dalších 14 míst v pevné budově (místnosti 3×4 m – kamna na tuhá paliva). V letních měsících je kapacita ubytování rozšířena o další místa ve stanech s podsadou.

Cena za ubytování je 80,- Kč osoba a noc plus spotřeba elektrické energie.

V areálu základny se nachází plně vybavená kuchyně s jídelnou, venkovní jídelna, sprchy a umývárny s teplou vodou, venkovní suché WC, hřiště s možností hraní basketbalu, ohniště. Vše je v turistických, přírodních podmínkách. Možnost zapůjčení spacích pytlů a ložního prádla.

Poloha základny je vhodná i pro pěší a cykloturistiku – nedaleká Lipnice (působiště Jaroslava Haška je asi 10 km), Melechov (nejvyšší vrch Posázaví asi 5 km), Stvořidla (centrum vodáků asi 3 km), Pavlov (stanice ochrany přírody s ukázkami zvířat asi 10 km), Ledeč nad Sázavou (historický hrad s galerií asi 10 km), pamětní místo spisovatele Jaroslava Foglara, Světlá nad Sázavou apod. Okolní příroda je nádherná s klasickým pohledem na řeku Sázavu. Výhodná doprava vlakem ze všech směrů (zastávka asi 400 m od základny), přístupová cesta pro auto až na místo.

Vstup do fotogalerie

Pro rezervaci táborové základny kontaktujte V. Prokopa - prokop@ddmjihlava.cz, 730 855 755