15.10.2019 KLUB FLÉTEN - 2. schůzka

Druhá schůzka klubu fléten proběhne 1.listopadu 2019 v 17:00. Těšíme se na Vás!

14.10.2019 KLUB FLÉTEN - 3. schůzka

Třetí schůzka klubu fléten proběhne 6.prosince 2019 v 17:00. Těšíme se na Vás!

Domečková knihobudka

16.10.2019

Po vzoru veřejných knihobudek a miniknihovniček, které se nachází po celém světě, se letos i Dům dětí a mládeže Jihlava rozhodl k vytvoření veřejné knihovny.

Budku na knížky pro veřejnost vyrobil správce DDM Jihlava Oldřich Musil a k dispozici je všem čtenářům vždy v době, kdy je v provozu i „Domeček“.

Pro vybudování knihobudky jsme se inspirovali v projektu Miniknihovniček. Principem miniknihoven je bezplatné a svobodné půjčování knížek, které stojí na jednoduchém pravidlu půjč si knihu & vrať knihu. Původně s nápadem stavět miniknihovničky přišel Tod Bol z USA, odkud se poté projekt pod názvem Little Free Library rozšířil do celého světa. Proč to všechno? Dřevěné, plastové či kovové budky ve veřejném prostoru pomáhají podpoře čtenářství a můžou aktivizovat a propojovat lidi. Zároveň zde mohou najít nové uplatnění knížky, které již původní vlastník nevyužije.

Tematicky by měla být knihobudka DDM zaměřena především na dětského čtenáře, ale i knihy pro dospělé zde najdou své místo. Těšíme se na nadšené a spokojené čtenáře, které se do provozu naší knihobudky zapojí.