Výjimečná sezóna jihlavské Rybolovné techniky

18.12.2019

Kategorie žákyň

      Poslední rok v kategorii žákyn čekal na Kristýnu v letošním roce. Poslední šance dostat se na Národní kolo Zlaté udice, poslední šance urvat pěkný výsledek v žákyních na Mistrovství republiky.

      Svazové kolo Zlaté udice se konalo v okolí Znojma. Lov ryb udicí probíhal na zámeckém rybníku Kravsko, testy a poznávání ryb, živočichů a rostlin probíhalo hned o kousek vedle v zasedací místnosti vedle radnice, Rybolovná technika na nedalekém hřišti. Kristýně se zde podařilo vybojovat 1. místo díky součtu jednotlivých pořadí - 1. místo v Rybářských znalostech, 2. místo v Lovu ryb udicí a 1. místo v Rybolovné technice. Tímto výsledkem se jí nakonec podařilo probojovat na Národní kolo.

     Před ním jí ale čekal nejdůležitější závod v Rybolovné technice v podobě Mistrovství republiky juniorů a žáků. Zde dokázala Kristýna vybojovat zlatou medaili a titul Mistryně republiky v disciplíně Zátěž arenberg. K tomu ještě přidala stříbro v Záteži skish a další zlato v Multi skishi. Trochu zamrzelo čtvrté místo na Muše dálce. Celkově z toho bylo třetí místo v pětiboji.

     Národní kolo se konalo pod záštitou územního svazu Praha, a to ve Světlé nad Sázavou. Kristýna zde na Rybářských znalostech dokázala správně odpovědět všech 50 testových otázek, rozeznala všechny živočichy a zaváhala pouze u čtyřech ryb a jedné rostliny. Nakonec to stačilo na druhé místo. Plavaná byla náročná, o čemž svědčí i to, že polovina závodnic v druhém kole nechytila ani jednu rybu. Bohužel se to stalo i Kristýně. Bohužel v Lovu ryb udicí skončila předposlední. Chuť si však spravila na Rybolovné technice, kde s přehledem (o více jak 30 bodů) vybojovala 1. místo.

     Celkově Kristýna vybojovala druhé místo, což je nejlepší umístění jihlavského závodníka od devadesátých let minulého století.

Kategorie mužů

     Trenér jihlavské Rybolovné techniky Karel se v letošním roce vrátil po loňském zranění ramene naplno. Hned první nominační závod vyhrál, a přestože ostatní závody už se mu tolik nedařilo, skončil nakonec v nominaci na 4. místě, které mu zaručovalo účast na Mistrovství světa.

     Ještě předtím se zúčastnil Mistrovství republiky dospělých, kde se mu zřejmě už tradičně nedařily disciplíny, kde cítil největší šanci, a naopak se mu zadařila disciplína, u které to nečekal - Muška dálka obouruč, kterou se mu podařilo vyhrát. Za zmínku snad stojí i 3. místo v sedmiboji.

     Po srpnové přípravě se Karel přesunul začátkem září na letiště Hosín u Českých Budějovic, kde probíhalo Mistrovství světa. Výsledky pětiboje probíhaly v podstatě podle očekávání, Karel skončil nejhůře z celého družstva, a to na 12. místě. I tak ale dokázal získat zlatou medaili a titul Mistra světa v zátěži arenberg. Pak ale přišly zbývající čtyři disciplíny.
V nich Karel předvedl výsledky neskutečné. Jako jediný závodník z celého světa dokázal ve všech těchto čtyřech disciplínách skončit v první desítce. Navíc dokázal zopakovat úspěch z Mistrovství republiky a vybojoval další zlatou medaili a titul mistra světa na Mušce dálce obouruč.

     Díky těmto výsledkům se dokázal Karel vyhoupnout až na 3. místo v sedmiboji. Navíc v celkovém součtu všech devíti disciplín dokázal zvítězit a stát se již potřetí mistrem světa v devítiboji. Stal se tak prvním Čechem a teprve pátým závodníkem na světe, který dokázal zvítězit již potřetí v tomto celkovém součtu.

     Celkově si tak Karel dovezl z Mistrovství světa tři zlaté medaile a jednu bronzovou.